עדשות לקרטוקונוס

paint

קרטוקונוס הינה מחלה הדרגתית ואיטית, לא דלקתית, הגורמת לעיוות בעקבות הפחתה בעובי של הקרנית. כתוצאה מכך הקרנית רוכשת צורה של קונוס (חרוט) ומכאן שמה. בדרך כלל המחלה מופיעה בשנות העשרה, ולעיתים רבות מתייצבת בסביבות גיל 30.

המחלה הינה דו-עינית ולעיתים רבות מצבה של עין אחת חמור מהשנייה. הסימנים הראשוניים הינם ירידה בחדות הראייה, ראייה מעוותת, שינויים תכופים במספר המשקפיים וגדילה ושינויים תכופים בצילינדר (אסטיגמטיזם). המחלה פוגעת משמעותית בראייה. במקרים קלים ניתן לתקן את הראייה באמצעות משקפיים.

האבחנה נעשית באמצעות מיפוי מדויק של הקרנית והופעת סימנים קליניים בעין, אשר מאובחנים באמצעות בדיקת אופטומטריסט ו/או רופא עיניים. הטיפול הינו התאמת עדשות מגע מיוחדות, אשר "מכסות" על העיוות בקרנית ובכך עוזרות לשיפור משמעותי בראייה. מתחת ל- 20% מהסובלים מהמחלה יזדקקו בסופו של התהליך להשתלת קרנית – ניתוח בו אחוז ההצלחה הינו מעל 80%.

המחלה עדיין אינה מובנת לחלוטין, אך הגורם התורשתי הינו משמעותי, כמו גם נטייה לאלרגיות. ישנם גם טיפולים הכוללים השתלת טבעות בקרנית העין לייצוב הראייה. כמו כן, ישנו טיפול חדשני, שעדיין מוגדר כטיפול מחקרי, הנקרא CROSS LINKING, שבו נעשה הליך הגורם להקשחת הקרנית והתורם לכאורה לעצירה או לעיכוב בהחמרת המחלה.

התאמת עדשות מגע לקרטוקונוס

עדשות קשות לקרטוקונוס מצריכים התאמה מדוייקת ואנו נעזרים לשם כך במיפוי קרנית מדוייק, אנו נעזרים בעדשות וטכנולוגיות ייצור מתקדמות בכדי להגיע להתאמה מושלמת

מיפוי קרנית, סרטון הדרכה:

חזרה לעמוד עדשות מגע >>

 

צור קשר בטלפון: 04-8370-419 או שלח לנו הודעה ונשוב אליך בהקדם