עדשות שמש מקוטבות

עדשות שמש מקוטבותהבחירה המושלמת להגנה על העיניים מפני סנוור ומפני קרינה.

אוכלוסיית מרכיבי משקפי הראייה נמצאת בקבוצת סיכון גדולה יותר ללקויות המתפתחות עקב הרכבת משקפי שמש לא נכונים, בגלל שנזקי שמש ומחלות עיניים נגרמים רק בטווח הרחוק של חשיפה לא נכונה, בחירת משקפים נכונים הפכה לתלוית אופנה בלבד. במדינה שטופת שמש כמו שלנו, ובמיוחד בחודשי הקיץ החמים, חשוב לשמור על העיניים לכן כך תבחרו את עדשות השמש המתקדמות שיגנו עליכם מפני השמש וישמרו על העיניים בריאות.

עדשות השמש מקוטבות שבשונה מעדשות שמש רגילות, מכילות מסנן מקוטב בנוסף לצבע העדשה. מסנן זה מונע את הסינוור הנגרם מאור המוחזר אל עינינו ממשטחים כגון כביש, מדרכה, חול, ים, שלג ועוד. הודות לכך, מתאפשרת ראייה איכותית, נוחה וזכה שאין שניה לה, ראיית צבעים טבעית והגנה מלאה מפני קרינת UV המסוכנת לעינינו ולעור העדין הסובב אותן.

מעבר לאי הנוחות הנגרמת כתוצאה מסינוור, הוא עלול להיות מסוכן ואף מסכן חיים, כך למשל בעת נהיגה. מחקרים מעידים על כך שרבות מתאונות הדרכים נגרמות עקב סינוור שעיוור את הנהג לפרק זמן קצר, כלומר לא איפשר לו לראות את הכביש ולהגיב במהירות הנדרשת. שימוש בעדשות מקוטבות מונע לחלוטין את הסינוור המעוור שמקורו בהחזרי אור מקוטב ממשטחים ובכך מגביר את רמת הבטיחות על הכביש על ידי קיצור זמן התגובה של הנהג.

רבה ומוכרת החשיבות שבהגנה על עינינו מפני קרינת UV . קיימים נזקים שונים, הנגרמים מחשיפה לקרינה זו, נזקים לטווח הקצר ונזקים מצטברים, כגון קטרקט (עכירות העדשה התוך עינית) לטווח ארוך עדשות מקוטבות מגנות באופן מלא על העיניים והעור הסובב אותן מפני קרינת UV ולכן חשיבות רבה לשימוש במשקפי שמש המגנים על העיניים החל מגיל צעיר.

עקב חשיבות הרבה שיש להגנה מפני קרינה, יש אינדקס נוסף ללקוח המאפשר לקבל נקודת ייחוס לגבי איכות ההגנה נגד קרינה בעדשות משקפים.

E¬-SPF® index was created,¬ to give us a point of reference for choosing eyewear that ensures superior UV protection

sun1

The E¬-SPF® rating system aims to raise consumer awareness about the importance of protecting our eyes against UV and thus help us improve the health of our eyes.

לפרטים נוספים: http://www.espf.com/

השימוש בעדשות מקוטבות מאפשר את תפיסת הצבעים הטבעית בניגוד לעדשות שמש רגילות צבועות מבחני משתמשים שנערכו בקרב מרכיבי משקפי שמש מעידים על כך ששביעות הרצון מעדשות אלה גבוהה בהרבה לעומת עדשות שמש אחרות, מבחינת נוחות וטבעיות הראייה. הן קיימות בעדשות חד-מוקדיות (עדשות למרחק), עם או ללא מרשם משקפיים וכן בעדשות מולטיפוקל.

מומלץ לשלב עם עדשות אלה את ציפוי האנטי-רפלקס, במיוחד עבור המשטח האחורי של העדשה.

 

sun2

משקפי שמש מקטלוג predesign : Denmark


שאלות ותשובות

באיזה גיל צריך להתחיל עם משקפי שמש?

בכל גיל! מגיל אפס כשילדים נחשפים לשמש צריך לשים משקפי שמש. כובע מצחייה לא מספיק, הכובע לא מגן על העיניים. חייבים משקפי שמש מהיום שהילד נולד ונחשף לשמש."

 

איפה אפשר למצוא משקפי שמש שמיועדים לילדים?

חנויות אופטיקה שיש בהן אופטומטריסט מוסמך, חשוב מאוד שהמשקפיים יהיו באיכות גבוהה, ורצוי לבחור עדשות מקוטבות, במיוחד כשזה גיל צעיר, במידה והילד זקוק למשקפי שמש עם מספר חשוב מאוד שאלה יהיו גם משקפיים מלוטשים היטב.

 

מה מומלץ למשקפי שמש אופטיים לילדים ?

חייבים לבדוק ראייה כבר בגילאים חצי שנה, שלוש ושש, והחל מגיל שש כל שנה. (אנחנו נזכיר לכם) במידה וזוהתה לקות ראייה כלשהי בילד, חייבים להגן על עיניו או עם עדשה מתחלפת (עדשה ההופכת לכהה בחשיפה לשמש) או באמצעות משקפי אופטי שמש. יש ילדים שלא אוהבים להחליף את המשקפיים כל הזמן, אז עושים להם עדשה מתחלפת.

אם גיליתי שמשקפי השמש שלי לא מספיק טובים, עדיף לי ללכת בלי או עם סינון שהוא לא מאה אחוז?


אם אין הגנה כמו שצריך, עדיף ללכת בלי, עדיף להשתמש בהגנה הטבעית של העיניים מהשמש מאשר ללכת עם משקפיים שמזיקות להן.

 

יש קשר בין צבע עדשת משקפי השמש לבין הקרינה שהן מסננות?

לא, זה רק צבע. למסנני הקרינה אין צבע, הציפוי הוא שקוף, ולכן אי אפשר לזהות משקפיים עם סינון קרינה טוב לפי הצבע שלהם. יש הבדל בין הגנה מפני השמש לבין הגנה מפני קרינת UV. הצבע מגן מהשמש ולא מהקרינה.

 

ומה לגבי מסגרת המשקפיים?

מסגרת היא מרכיב חשוב ביותר בהגנה על העיניים, את המסגרת יש להתאים למבנה הפנים כך שיגן על העיניים ועל כל האזור העדין שמסביב לעין. יש להתאים לתחביבים ולעיסוק של המשתמש, המסגרת חייבת להיות באיכות טובה על מנת לשמר את הנוחות ואת הישיבה הנכונה לאורך זמן. וכל זה בהתאם לצו האופנה

 

ברגע שאני רואה שיש מסנן, אז זה בסדר?

לא. יש מסננים של 98%, יש גם של 99%. רצוי שההגנה תהיה מלאה של מאה אחוז. הקרינה כל כך חזקה באזורנו, התקן הישראלי מחייב 100% סינון, רצוי לבחור עדשות שמש מחומר הגלם שמסנן קרינה, כך תוכלו להיות בטוחים כי ההגנה מושלמת.

 

צור קשר בטלפון: 04-8370-419 או שלח לנו הודעה ונשוב אליך בהקדם